O FOCENÍ

Snažím se vždy o to, aby se u mě modelka cítila dobře. Nemusíte se ničeho bát, nikdo Vás nebude tlačit do ničeho, co by Vám bylo nepříjemné, fotí se jen to, co sami chcete a v čem se cítíte nejlépe. 

Zde se Vám pokusím odpovědět na nejčastěji pokládané otázky:

Jak dlouho trvá focení?
Pokud se fotí v ateliéru/interiéru, focení trvá obvykle 2 - max. 3,5 hodiny a to včetně líčení a česání. Déle může focení trvat v případě, pokud se přesouváme po různých lokacích v exteriéru. 

Co si mám vzít s sebou na focení?
Záleží na tom, co si přejete fotit. Obvykle ale doporučuji vzít s sebou na focení:

  • více druhů spodního prádla (zejména pokud chcete fotit ve spodním prádle), je dobré mít alespoň jedno bílé a jedno černé
  • halenky, tuniky, tílka, světříky, šaty - dobře vypadají barvy bílá, krémová, béžová, hnědá, starorůžová, černá, zlatá, stříbrná,.... (naopak fosforeskující a všemi barvami hrající kousky raději nechte doma - pokud zrovna neplánujete focení v bláznivých barvách)
  • ​sukně, kalhoty, legíny
  • šátky, šály, doplňky, bižu a nezapomeňte na boty

Je možné si oblečení zapůjčit?
Ano. Často na focení zapůjčuji své oblečení. Je ale nutné počítat s tím, že zde mám převážně ty velikosti, které i sama unosím. Proto zde najdete převážně velikosti 34, 36 a něco málo 38 (tedy XS, S a M). Prádlo potom převážně 75B-C, obuv 36, 37 a menší 38. Toto zapůjčení je pro vás zcela zdarma. 

Jak se připravit na focení?
doporučení:

  • alespoň 2 dny před focením již nechoďte do solária
  • pokud chodíte na kosmetiku, také ji vynechte 1-2 dny před focením
  • pokud trpíte na akné nebo Vám před focením nějaký ten pupínek vyskočí, nemačkejte ho, neškrábejte ho... lépe za zakryje makeupem samotný pupínek než stroupek, popřípadě se odstraní v počítači při retuši
  • umyjte si hlavu večer před focením. Pokud se Vám hodně mastí vlasy, tak ráno před focením.
  • upravte si nehty - okousané a polámané nehty nebo oloupaný lak můžou snadno pokazit celkový dojem z fotografie. Lépe vypadají přirozené nehty. 

Kdy dostanu hotové fotografie?
Hotové fotografie dostanete do 14-ti dnů v elektronické podobě (email nebo odkaz ke stažení). Obvykle ale dříve. Neplatí u svateb!

Je možnost si vybrat fotografie, které chci upravit?
Většina zákazníků nechává výběr výsledných fotografiích na mě. Nicméně volba je na Vás a na focení budete dotázáni, zda chcete zaslat náhledy fotografií k výběru či nikoli. 

Pokud si vyberu více fotografií, mohu si je přikoupit?
Ano. Pokud si vyberete více fotografií nad rámec balíčku, je možné si další fotografie přikoupit. Cena viz "Nabídka".